Investitii realizate in perioada 2009-2010

1.~Centru de zi pentru batrani~-prin proiectul PHARE 2006 ~IDEAL pentru batrani~
2.~Alimentare cu apa prin HG.577(s-a realizat imprejmuirea la statia de captare si tratare,4 foraje, 400 m de conducta).
3.~Baza sportiva multifunctionala~ prin Ord.7(in 2010 s-a realizat 30% din investitie)
4.~Reabilitare si extindere constructie pentru sediu de primarie~(fostul magazin COOP)-construit acoperis nou
5.~Reabilitarea Scolii Draganesti-corpul vechi si corpul nou(s-a realizat refacerea peretilor exteriori,reamenajarea salilor de clasa,instalatie termica,tamplarie noua,grup social nou).
6.S-a implementat proiectul de mediu pentru colectarea deseurilor din comuna ECOMANAGEMENT TG.NEAMT unde suntem parteneri.